Europa 2 prichádza do Trebišova na 93,0 MHz

Rádio Europa 2 rozvysielalo novú frekvenciu v Trebišove v pomerne krátkom čase od jej prevzatia. Rozšírilo tak svoj dosah na územie juhovýchodného Slovenska osídlené nemalým počtom obyvateľov. Frekvencia 93,0 MHz bola stanici pridelená v decembri 2023.

Rozhlasová stanica orientovaná na mladšieho poslucháča rozširuje svoje pokrytie spustením novej frekvencie 93,0 MHz, ktorá v minulosti patrila oldies rádiu Best FM. To ju však vrátilo Rade pre mediálne služby v máji minulého roka z ekonomických dôvodov.

Trebišovská frekvencia s vyžiareným výkonom 0,25 kW ERP pomáha dokrývať tzv. biele miesto na mape, kde FM signál Europy 2 doteraz nebol prijímateľný. Kmitočet 93,0 MHz umožňuje Europe 2 zasiahnuť približne 50 tisíc nových poslucháčov žijúcich v dosahu vysielača.

Rozšírenie pokrytia na juhovýchodnom Slovensku predstavuje významný úspech, keďže v tejto oblasti je už veľmi náročné skoordinovať akúkoľvek novú frekvenciu kvôli nížine a presahom signálov iných FM frekvencií z okolitých štátov. Spustením frekvencie 93,0 MHz v Trebišove Europa 2 posilňuje svoju prítomnosť v regióne a tamojšiemu mladému publiku dáva možnosť vychutnávať si ich program.