Europa 2 štartuje rok 2024 veľkolepo. Nové hlasy, nové jingle

Najobľúbenejšie rádio mladých ľudí povolalo aj jednu z najžiadanejších slovenských herečiek súčasnosti.

Tretie najpočúvanejšie komerčné rádio na Slovensku má od 8. januára nové jingle, v ktorých sa objavuje hlas Petry Dubayovej. Jedna z najobľúbenejších mladých herečiek doplnila dlhoročný staničný hlas Europy 2 Martina Madeja.

Vokály do nových jinglov naspievali talentovaní slovenskí hudobníci Ronie a Dano Kapitán. Rádio v jingloch používa nový slogan „hudba na maximum“.

„Sme maximálne spokojní s tým, ako znie nová Europa 2. Spojili sme sily so svetovou špičkou a výsledok je fantastický,“ hovorí šéf hudby Bauer Media Slovakia Andrej Kratochvíl o spolupráci so spoločnosťou Wisebuddah.

Tá sa v minulosti podieľala aj na zvukovej grafike svetoznámych rádií ako BBC Radio 1, Capital FM, Virgin či Absolut radio.

„Na výbere hlasov aj samotnej produkcii sme si dali mimoriadne záležať. Nová zvuková grafika perfektne odráža charakter rádia, ktoré je mladé a progresívne,“ dopĺňa šéfproducentka rádia Europa 2 Michaela Vrábová.

Rádio Europa 2, ktoré patrí do portfólia Bauer Media Slovakia, potvrdilo v ostatnom meraní počúvanosti MML-TGI svoju silnú pozíciu. Jeho týždenná počúvanosť je 871 000 poslucháčov.

Europa 2 je populárna aj na sociálnych sieťach. Na Instagrame má viac ako 118 000, na Facebooku viac ako 560 000 sledujúcich. Youtubový kanál Europy 2 odoberá takmer 40 000 fanúšikov.