Prezidentské voľby 2024: Diskusie Braňa Závodského odvysiela Rádio Expres z nového štúdia

Pozvanie do živého vysielania dostali traja najsilnejší kandidáti na hlavu štátu.

Rádio Expres odštartuje v pondelok v relácii Braňo Závodský Naživo Prezidentský týždeň.

Od 18. do 20. marca sa podľa projektu schváleného Radou pre mediálne služby v živom vysielaní na základe prieskumov verejnej mienky vystriedajú traja najsilnejší kandidáti.

Poradie debát s kandidátmi určil priemerný výsledok preferencií na základe prieskumov renomovaných agentúr AKO a Focus s tým, že 20. marca vystúpi kandidát s najvyššími preferenciami.

Jednotliví diskutujúci dostanú vo vysielaní programu Braňo Závodský Naživo presne 20 minút, ktoré bude merať časomiera. Poradie kandidátov, ktorí dostali pozvanie do vysielania, je nasledovný:

„V prípade, že niektorý z kandidátov odmietne účasť v relácii, nevyužijeme inštitút prázdneho kresla, ale oslovíme na základe prieskumov ďalšieho kandidáta v poradí“ uviedol Peter Palovič, šéf spravodajstva Rádia Expres.

Diskusie s tromi kandidátmi bude možné počúvať naživo o 12:00 hneď po Veľkých správach v Rádiu Expres, zároveň však aj sledovať na YouTube a Facebooku. Program odvysiela Expres z nového multimediálneho štúdia.

V sobotu 23. marca od 22-hej hodiny, hneď po zatvorení volebných miestností, odvysielame Volebnú noc s Braňom Závodským.

Spolu s hosťami, sociologičkou Ivetou Radičovou a politológom Grigorijom Mesežnikovom, budeme sledovať priebežné výsledky volieb až do spočítania všetkých hlasov.

Počas Volebnej noci sa budeme spájať spolu s našimi redaktormi vo volebných centrálach, prinesieme reakcie prezidentských kandidátov a to všetko naživo nielen v Rádiu Expres, ale aj ako stream na YouTube a Facebooku.